Divotvorný čas


JSEM UNAVENÁ JAK CELÉ PSÍ SPŘEŽENÍ

Jsem unavená jak celé psí (dvakrát jsem omylem napsala "spí", než sem to napsala správně, takže je to fakt) spřežení po dvoudenní cestě Aljaškou bez zastavení.

http://www.youtube.com/watch?v=RKWiwfOhI6U

Ruce si dát tak pod hlavu

a nohy strčit pod peřinu

a měla bych vážně náladu

strávit tak zbytek od  podzimu.

*

Nějak se ne a ne dospat. Možná mě bodla nějaká zatoulaná a chladnými rány připitomělá moucha tse-tse. Usnout a spát, až z toho jeden umře, to mi připadá navýsost nádherná smrt. Moucha tse-tse (ani zatoulaná a připitomělá) to asi nebyla a tak musím bojovat s pocitem, že každou chvíli se mohu zvedat ze země, pokud se neohlídám, usnu a upadnu. Ani kniha, co jí s sebou vláčím dnes celý den mi nepomáhá. Čtu si v ní a místo co bych vnímala děj, zdají se mi nějaké růžové sny. Dnes večer nebudu umět říct, co se stoprocentně stalo a co se mi jen zdálo. Můj organismus přešel (bez mého dovolení) na nějaký úsporný režim. Znamená to ponejvíce, že hlava je dočasně mimno provoz a vše ostatní (kromě hladu) zpomaleno na minimum. Marně se hrabu ve veteši své paměti, abych tam našla nějaké podobné stavy z minulosti. Asi to patří k věku (to se říká skoro na všechno). Stejně je to zajímavé, jak celý život člověk usiluje o to, aby ho ostatní brali vážně a stejně se toho asi nedočká. Když jsem byla malá, cokoliv mě bolelo (mimo očividně rozbitého kolena), maminka mi vždy řekla :"To jsou zaražený prdy" a nejhorší je, že měla asi pravdu. Teď zase slýchávám : "To je v tomhle věku normální". Bože můj! V jakým tomhle věku. A co v jinym věku? Co tam bude? Znevažujou člověka do poslední vteřiny. A nakonec, když se vám v tamtom správným věku povede umřít, tak řeknou "Dyť na to neměla věk".Ono je to vlastně všechno o věku...na to jsi ještě mladá a na to jsi snad už stará....a nakonec je to všechno stejně veliký zaražený prd.

 

Komentáře

Přidat komentář

Jméno:
Nadpis:
Text:

Přehled komentářů

kdo je někdo?

(Helaop, 23. 11. 2007 7:56)

Stránky jsem našla, děkuji, ale nic na nich zatím není.

Rev Borivojky

(Nekdo, 22. 11. 2007 20:44)

a vis ze ma Rev Borivojky novy stranky? www.revborivojky.cz

Bubak

(Este ja, 20. 9. 2007 21:59)

Vis ze ma Bubak svuj casopis? Rev Borivojky. Jak tak ziju z padesati procent na Zizkove, tak se to ke me vzdycky nejak dostane. a parada:)

:o))

(Manndarinne, 20. 9. 2007 21:57)

no ale dnesek je fakt divnej... pucila sem si film (za tezce vydreny prachy ;) ) a v pulce usnula. Ani kafe nepomohlo... a ted, kdyz hlidam prcka, kterej spi a ja bych to taky klidne mohla zalomit, tak se sice neda rict ze bych byla min unavena, ale spat se mi proste nechce. Chjo.

Portrét

Kontakt