Divotvorný čas


POMSTA, LEPŠÍ NÁLADA A MALOVÁNÍ PO ZDECH

Tak fajn, raduju se, neboť vynervovaný slon v porcelánu se vzbouřil a už je mu líp (široký a spokojený úsměv).

http://www.youtube.com/watch?v=fNf046Uo2gI

Tak fajn, raduju se, neboť vynervovaný slon v porcelánu se vzbouřil a už je mu líp. Ráda bych řekla navždy, ale aspoň pro tentokrát je taky hezké.

Trochu jsem přemýšlela nad tím, proč mě tak baví tyhle stránky. A přišla jsem na to. Je to zřejmě nejpřijatelnější projev zamrzlé puberty. Neboť v těch sladkých dobách temného komunistického teroru a zároveň mého rozpuku mládí, v dobách, kdy sprejerství ještě téměř nebylo naživu, v těch dobách jsem své postřehy a námitky psala také veřejně, nejčastěji na hospodských, či školních zíáchodech, na zdi v okolí školy a na lavice těch, kterým byl můj postřeh adresován. Psávala jsem i velmi originální výplody spolužačkám do památníčků, ale neboť mě málem za ně lynčovaly a pak mi už nikdo památník nepůjčil, knižně jsem příliš úspěšná nebyla. Jen málo lidí si asi nechalo mé bezhlavé kostlivce a oběšence doprovázené ponurými verši. Vlastně ani v tom psaní po záchodových zdech a dveřích jsem nikdy nedosáhla výrazných úspěchů (ale úleva a radost, ty byly pokaždé přítomny). Nikdy jsem se nemohla rovnat těm frajerům z naší základky, co napsali lakem na zeď v blízkém parku Klamovka: POUČEK JE ČŮRÁK. Pouček- fotbalový rozhodčí, muž 160ti centimetrů a ředitel naší školy v jedné osobě- jaro, co jaro od té doby přebarvoval onu zeď, aniž se mu povedlo vypátrat viníka. Vždy na podzim ale opět začalo ono trefné odhalení jeho totožnosti opět prosvítat a přes zimu se stávalo dokonale čitelným. A mimochodem....byl! A dodnes si vyčítám, že jsme nenašli odvahu, zvěčnit takto podobně soudružku učitelku Foltýnovou. Její hodiny občanské nauky a branné výchovy byly nezapomenutelné stejně, jako její láska ke KSČ a panu řediteli Poučkovi.

Tak, ale vynervovaný slon a jeho znovuzískaná duševnáí rovnováha, to měla být má dnešní niterná zpověď. Píšu sem i takové soukromé věci v blahé naději, že si je někdo ze zúčastněných přečte. Zúčastnění chtějí mít leč doma normální paní a proto ignorují ( kromě Bruťáka, ten je super) vše , co dělám. Pomstila jsem se o víkendu tím, že jsem prudila a byla otravná víc než sedmidenní zimnice, při praní a úklidu jsem zachovávala bezcitnou a kamenou tvář  a v neděli jsem utelka na celý den k mamince. Dva víkendové hezké zážitky? Pobyt u maminky, teplé jídlo, kafíčko, cigárko, televizka, schrupnutí (ani se mi nechtělo domů) a noční nedělní produkce filmu Perný den u Bruťáka v pokoji.

* vysvětlení- Bruťák alias DJ Brutus je můh hodný synek a Ti ostatní jsou taky hodní, to nemohu říct. Tedy neberte fšechno tak vážně.

http://www.youtube.com/watch?v=fNf046Uo2gI

 

Komentáře

Přidat komentář

Jméno:
Nadpis:
Text:

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Portrét

Kontakt