Divotvorný čas


ŠVEJK,PALACKÝ A VYHLÍDKOVÁ CESTA PRAHOU

"Tak nám zabili Ferdinadna" je slavná věta paní Müllerové ze Švejka. Já zase říkám "Tak nám rozkopali Palačák". Jednou si tak ráno jdu do práce a zjistím, že co jezdilo naší zastávkou, to nejezí a jezdí něco jiného a že vůbec nevím, jak se do té práce mám dostat.

Co si o tom myslíte, pane Palacký se svými anděly? Hostinec U pomníku živoří, výtvarné potřeby na Moráni jsou téměř nedostupné, čajovna naproti nim se dívá do výkopů  a já když jedu do práce, mám každý den pěknou vyhlídkovou třičtvrtěhodiny trvající trasu.

Dnes jsem jela se zlodějem. Romové prominou, byl jejich soukmenovec. Útlý mladík v černé bundě, který velmi spěšně a s mnohým rozhlížením vběhl do tramvaje na poslední chvíli. Jel s námi jen jednu stanici, stihl si prohlédnout dvě kabelky (zřejmě jeho vlastní) a tři fotoaparáty (abych mu nekřivdila, byl to třeba rómský reportér) a než vystoupil, obrátil si bundu naruby, takže místo v čarné šel v červené. Určitě to bylo proto, že chtěl vypadat veseleji. Parchant. Litovala jsem, že nejsem chlap jako hora, protože bych ho hezky dovlekla na policii.

A pak by mě možná zavřeli za to, že jsem rasista, protože obtěžuju hodné hochy, co nosí na krku dvě kabelky a tři foťáky...

To je léto velkoměsta. No né?

 

Komentáře

Přidat komentář

Jméno:
Nadpis:
Text:

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Portrét

Kontakt